Noderīgi padomi un ieteikumi - Merkurita LV
top of page
bgImage

Padomi un ieteikumi

Kopšana

Šos ekskluzīvos dabīgās vilnas un satīna izstrādājumus iesakām mazgāt 30°C temperatūrā ar mazgāšanas līdzekļiem, kas paredzēti vilnai, kuru sastāvā ir lanolīns. Izskalo un izžauj, negriežot centrifūgā.

 

Neliela izmēra vilnas izstrādājumus var mazgāt veļas mašīnā vilnas režīmā, ne vairāk kā 30°C temperatūrā, negriežot centrifūgā.

 

Vilnas gultas piederumu kopšanā vissvarīgākā ir regulāra vēdināšana svaigā gaisā, tādējādi tiek atjaunots izstrādājumu svaigums un gaisīgums. Tie kalpos ilgu laiku, ir izturīgi, viegli kopjami un – vissvarīgākais – tie ir dabiski! Jūs esat izvēlējies ekoloģisku un veselīgu dzīves veidu, kas uzlabos Jūsu miega kvalitāti. 

Ievērot!!! Vilnu nedrīkst žāvēt tiešos saules staros! 
Vilnas izstrādājumus nekādā gadījumā nedrīkst žāvēt centrifūgas tipa veļas žāvētājā.

MERKURITA LV vilnas izstrādājumi ir veselības un higiēnas prece, tāpēc Jums kā vienīgajam tās lietotājam ir jāparūpējas, lai Jūsu ekskluzīvie vilnas izstrādājumi Jums kalpotu ilgāk: savus gultas piederumus varat pārklāt ar gultasveļu (spilvendrāna, palags, pārvalks). Atcerieties, ka jāizvēlas dabīgi materiāli (kokvilna, lins, zīds).

Merkurita LV vilnas izstrādājumu kopšana

Pirms lietošanas ļoti iesakām!!! 

Ražošanas procesā segu attiecīgie izmēri tiek griezti. Griezuma vietā vilna sasmalcinās un nokļūst uz vilnas segas virsmas. Pēc tam tā tiek sašūta un iepakota. Tādēļ visiem klientiem iesakām pirms klāšanas uz gultas kārtīgi izpurināt un rūpīgi izsūknēt ar putekļu sūcēju. Virsmatrača vilna ir vīta speciālā vijā, tāpēc ir nepieciešama regulāra izsūknēšana tieši pirmajos lietošanas mēnešos.

IETEIKUMI SALDĀKAM MIEGAM!

Miegs ietekmē gan fizisko, gan emocionālo veselību – to, kā veidojam attiecības, kā spējam koncentrēties un pieņemt lēmumus. Kas jāievēro, lai miegs būtu kvalitatīvs, stāsta miega ārste, psihiatre un homeopāte Ija Cimdiņa un uztura speciāliste Ārija Cipruse.

Ieteikumi saldākam miegam

Pilnīga tumsa

Vilnas gultas piederumu kopšanā vissvarīgākā ir regulāra vēdināšana svaigā gaisā, tādējādi tiek atjaunots izstrādājumu svaigums un gaisīgums. Tie kalpos ilgu laiku, ir izturīgi, viegli kopjami un vissvarīgākais – tie ir dabiski! Jūs esat izvēlējies ekoloģisku un veselīgu dzīves veidu, kas uzlabos Jūsu miega kvalitāti.Ievērot!!! Vilnu nedrīkst žāvēt tiešos saules staros! Ieteikums!!!

Regulēt siltumu

Nav iespējams labi izgulēties, ja ir par karstu vai par aukstu. Istabas temperatūrai jābūt optimālai – aptuveni 17 vai 18 grādiem – nakts miera laikā drusku vēsākai nekā dienā. Ja temperatūru nevar regulēt ar radiatoru vai logu palīdzību, to var darīt, izvēloties biezāku vai plānāku segu, naktstērpu.

Vēdināta telpa

Saka – ja cilvēks žāvājas, viņam nāk miegs, taču tas nenozīmē, ka nevēdinātas telpas labvēlīgi ietekmēs miega kvalitāti. Ārste Ija Cimdiņa skaidro: “Žāvas neliecina par miegainību, kas rodas noguruma dēļ, bet gan ir rādītājs tam, ka smadzenēm trūkst skābekļa. Tas ir vajadzīgs, lai organisms varētu pilnvērtīgi strādāt, līdz ar to labam miegam ir vajadzīgs pietiekams gaisa daudzums.” Pirms gulētiešanas istaba ir jāizvēdina.

Vajadzīgs klusums

Miegam ir vairākas fāzes, un fāžu maiņām tas ir trauslāks un ir vieglāk cilvēku pamodināt, īpaši, ja apkārt ir kādi trokšņi. “Miegā cilvēks ir tikpat dzīvs kā nomodā, līdz ar to arī guļot viņš dzird skaņas, kas traucē,” piebilst Ija Cimdiņa. Tādēļ guļamistabā nevajadzētu turēt tikšķošus pulksteņus vai atstāt ieslēgtu radio. “Ja uz ielas dzirdami nepatīkami trokšņi, tad gan, laižoties miegā, uz laiku var atskaņot klusu, nomierinošu mūziku, jo šīs patīkamās skaņas vismaz neitralizēs trokšņus ārpus mājas,” uzskata ārste.

Bez televizora

Guļamistabā nav vēlams turēt elektriskas ierīces – televizoru un ieslēgtus mobilos telefonus, kuri veido spēcīgu elektromagnētisko lauku un nelabvēlīgi ietekmē ne tikai miegu, bet arī veselību.

Nelasīt ilgi

Tas, vai pirms gulēšanas ir vai nav ieteicams lasīt grāmatu, atkarīgs no cilvēka personības un izdevuma satura. Ieteicams lasīt tādu literatūru, kas iemidzina.

Jāveic rituāls

Režīms uzlabo miega kvalitāti, tāpēc ārste iesaka katru vakaru doties gulēt vienā un tajā pašā laikā un ievērot rituālu, kas palīdz noskaņoties labam miegam. To var veidot relaksējošas nodarbes – elpošanas vingrinājumi, meditācija, patīkamas sarunas ar mīļoto cilvēku – vai arī cepumiņa apēšana, vai silta piena vai tējas iedzeršana. Viens no rituāliem var būt arī vakara higiēna – to veicot, organisms jau laikus sagatavojas gulēšanai, un tad ir vieglāk iemigt. Palīdz arī silta vanna, jo tā atslābina muskuļus un ļauj aizmirst problēmas. “Taču silta vanna ne visus nomierina, jo ir cilvēki, kas pēc tās izjūt enerģijas pieplūdumu,” piebilst Ija Cimdiņa.

Divām darbībām

Gulta ir paredzēta gulēšanai un seksam, citas nodarbes – ēšana, strādāšana un televizora skatīšanās – mazinās miega kvalitāti. Ija Cimdiņa paskaidro: “Ja gultā tikai guļam, tad, ieejot tajā, jau noskaņojamies uz miegu, bioloģiskais pulkstenis saka – jāiet gulēt, un pastiprināti izdalās melatonīns, un var tik viegli iemigt.”

Alkohols nederēs

“Alkoholiskie dzērieni cilvēku rada miegainu, jo tie relaksē un vismaz uz brīdi aizmirstas visas likstas. Taču alkohola lietošanai, īpaši pirms gulēt iešanas, ir daudz mīnusu. Nākamajā dienā pamosties kā bez spēka, jo alkohols jauc miega struktūru, un patiesībā neesi nemaz izgulējies,” norāda ārste Ija Cimdiņa. Viņa stāsta, ka daudzi izvēlas miega problēmas ārstēt ar alkoholu, pirms gulēšanas iedzerot glāzi vīna. Lai arī deva ir maza, bet, ja to dara regulāri, tas bieži vien ir “elegants ceļš uz alkoholismu”.

Drīkst panašķēties

Pirms miega nevajadzētu smēķēt un dzert kafiju vai melno tēju, jo nikotīns un kofeīns paaugstina ķermeņa tonusu un stimulē nervu sistēmas darbību. Pretēji iedarbojas cukurs. Pirms gulētiešanas pat ieteicams panašķēties ar karotīti medus vai marmelādi, jo cukurs rosina miegainību. “Protams, nevajag saēsties pār mēru,” piebilst ārste. Uztura speciāliste Ārija Cipruse stāsta, ka miegs nevar būt kvalitatīvs arī tad, ja ietur brutālas diētas un badojas. “Organismam ir vajadzīgas aminoskābes, lai izdalītos miega hormons. No rīta cilvēks diez vai būs mundrs, ja viņš būs gājis gulēt tukšā dūšā,” norāda uztura speciāliste.

bottom of page